Mikrodenetleyici

Basic Stamp BS2 , BS2E , BS2SX

 

Basic Stamp BS2 OEM Modülü (montajsız kit halinde) Parallax'dan 29.99 USD/kit fiyatla temin edilebilmektedir.

Basic Stamp BS2E 'yi ise Parallax OEM modülü olarak satmamaktadır.

Basic Stamp BS2sx OEM modülü ise kit halinde $39.99'a satmaktadır.

Peter H. Anderson  BS2 OEM modülünü deney uygulama PCB üzerinde kit halinde 24.95 montajlı olarak 34.95 USD fiyatla satmaktadır.

WeetHet sitesinde P.H.Anderson'un tasarımından yola çıkılarak amatör uygulayıcılara yönelik bir BS2 devresi anlatılmaktadır. Bu sayfada detaylı parça listesi ve tarifleri, devre şeması ile devrenin belirli notalarında ölçülmesi gereken voltaj değerlerini gösterir bir çizim vardır.

Yukarıdaki çalışmalardan yola çıkılarak,2 adet tek bakır yüzeyli baskılı devre tasarlanmıştır.BS2 için olan birincisi 52.5mm x 60mm ölçülerindedir ve aslında hem BS2, hem de BS2E ve BS2sx için kullanılabilir.Daha ufak olan diğeri 45mm x 60mm ölçülerindedir ve BS2E ve BS2sx içindir. Her iki PCB de 5V regüle güç kaynağı ve DB9 seri port konnektörü içermektedir.

BS2 parça listesi birkaç ilaveyle P.H.Anderson ve WeetHet sitesinde verilenlerle aynıdır :

( * )     Kristal ile birlikte 2 adet 20 pFd Kondensatör, Rezonatör ile bir adet 10K direnç kullanılır. (Aşağıdaki parça yerleşim çizimlerine bakınız.)

BS2E parça listesi  :

BS2sx parça listesi  :

( ** )     Kristal ile birlikte 2 adet 20 pFd Kondensatör, Rezonatör ile 1 adet 5pFd kondansatör kullanılır. (Aşağıdaki parça yerleşim çizimlerine bakınız.)

Parallax yongaları Parallax'dan satın alınmalıdır. Bunlar PBASIC yorumlayıcısı ile ön-programlanmıştır ve yonganın sol alt köşesinde beyaz bir nokta bulunur. Bunun dışındaki yongalar kullanılamaz. PBASIC2/P yongasının fiyatı 16.99  USD, PBASIC2E/P ve PBASİC2SX/P yongalarının fiyatı 12.99 USD dir.

BS2 Parça Yerleşim Çizimi

BS2E Parça Yerleşim Çizimi

BS2SX Parça Yerleşim Çizimi


[Larger Image]

OEM BS2

ÜRÜN TARİFİ :

Montajlı ve sınanmış olan ürün Parallax'ın BS2 OEM modülü ile tamamen aynı işlevselliğe sahiptir. Tüm IC çipler soketlidir. Windows PBasic editörü ile programlanır. Ayak bağlantıları Parallax OEM modülünden farklıdır. Yukarıdaki Parça Yerleşim link'ine bakınız.


[Larger Image]

OEM BS2E ve BS2SX

ÜRÜN TARİFİ :

Montajlı ve sınanmış olan ürün Parallax'ın BS2 OEM modülü ile tamamen aynı işlevselliğe sahiptir. Tüm IC çipler soketlidir. Windows PBasic editörü ile programlanır. Ayak bağlantıları Parallax OEM modülünden farklıdır. Yukarıdaki Parça Yerleşim link'ine bakınız.


[Larger Image]

BS2 İçin Genel Maksatlı Display
Büyük Boy LED Display (20mm x 27.5mm)
İki Pozisyonlu Ondalık Nokta

Ürün Tarifi :

Azimuth marka tekne pusulasının kokpit tekrarlayıcısı (repeater) olarak tasarlanmış olan bu ürün NMEA data çıkış olanağı bulunan herhangi bir cihaz için tekrarlayıcı olarak kullanılabilir. Aslında genel maksatlı bir display'dir. Arkasına bir BS2 modülü takıldığında (ayrıca sipariş edilmelidir) başka bir BS1/BS2 modülü tarafından pin 0'a seri data girişi veya herhangi bir cihaz tarafından pin 1'e NMEA data girişi yapılabilir.Kılıflanmaya uygun derli toplu ölçülerdedir : 86 x 64 x 22 mm.

Arka ve Yan Görünüş ( BS2 modülü ile)

PCB

Parça Yerleşim Cizimi ve Parça Listesi

Örnek PBASIC Program

Detaylı Bilgi İçin İletişimbrother ink cartridge
brother ink cartridge

online forex

Search Engine Optimization and Free Submission

Son revizyon : 26 Şubat 2011

replica hermes handbags, celine tote handbags, Replica Louis Vuitton, outlet canada goose, Cheap Canada Goose clothing Canada Goose jacket store Canada Goose Men jacket louis vuitton deals Moncler Homme Nouveau celine http://www.crescenttravelclub.com/ moncler 2015 hermes kelly sale celine bags prada handbags cheap canada goose Coats sale celine tote bags canada goose sale prada bags outlet birkin bag replica trong>Canada Goose Outlet sale